Безпека автомобільних вантажоперевезень — як забезпечити?

Автомобільні вантажні перевезення є найбільш затребуваним способом доставити об'єкт у межах одного населеного пункту або держави, а також за кордон. Організація такої послуги переслідує одну мету – з мінімальними витратами часу й фінансів перевезти вантаж, слідуючи оптимальному маршруту та забезпечуючи його цілісність та безпеку. Існує безліч факторів, що впливають на цей процес. Тому вантажоперевезення краще довіряти фірмам, які спеціалізуються на такому виді послуг, давно присутні на ринку і мають гарну репутацію. Транспортно-експедиторська компанія «Інтерфрахт» швидко та якісно організовує вантажні автомобільні перевезення, у тому числі автоперевезення негабаритних вантажів по Україні та за її межами.

Фактори ризику при вантажних автомобільних перевезеннях

При транспортуванні об’єкта на далеку відстань автомобільними дорогами можуть виникати певні ризики. При грамотному підході до організації зазвичай всі вони зведені до мінімуму, але про всяк випадок про них потрібно знати:

 1. Поганий стан дорожнього покриття.
 2. Погодні умови.
 3. Несправність транспортного засобу.
 4. Дорожньо-транспортні пригоди.
 5. Крадіжка вантажу внаслідок шахрайських схем або незаконне вилучення транспортного засобу разом із об’єктом злочинним угрупованням.

Як знизити ризики вантажних автоперевезень

Більшість перелічених ризиків є керованими, тобто за дотриманням правил організації вантажоперевезень можна з високою ймовірністю уникнути їх. У цьому полягає завдання перевізника.

Розробка маршруту

Ретельно спланувати маршрут може лише кваліфікований логіст. Розробка шляху прямування рухомого складу повинна відбуватися з урахуванням типу транспорту, стану доріг, наявності перешкод у вигляді мостів, шляхопроводів і тунелів. Враховуючи дальність автомобільних вантажних перевезень, мають бути попередньо сплановані місця зупинок. На випадок непередбачених обставин – наприклад, важких погодних умов чи несправності транспорту, необхідно визначити можливі місця, де можна зупинитись без ризику для вантажу та водія.

Розробка маршруту потребує професіоналізму та великого досвіду з боку логіста. У процесі доставки об’єктів важливо підтримувати зв’язок з водієм, контролювати місцезнаходження вантажу та проходження маршруту. Часто доводиться коригувати його, якщо водій стикається з непередбаченими обставинами – наприклад, при виявленні перешкоди на дорозі (ДТП, дерево, що впало, та інші аварійні ситуації, які неможливо передбачити заздалегідь).

Контроль з станом транспорту

Повністю виключити ймовірність поломки транспортного засобу неможливо, але можна знизити ризик її виникнення. Для цього необхідно регулярно проводити діагностику та вчасно усувати несправності спецтехніки.

Транспортно-експедиторська компанія «Інтерфрахт» співпрацює лише з перевіреними перевізниками, які відповідально ставляться до стану автотранспорту. Ми завжди впевнені у своєчасному обслуговуванні машин та контролі стану всіх вузлів перед відправкою машини. Ретельний підбір партнерів дозволяє нам уникнути випадкових несправностей у процесі перевезення.

Підготовка до відправлення

Кожен вантаж має власну специфіку, тому підбір транспортного засобу для нього відбувається індивідуально, виходячи з особливостей об’єкту. Якщо не буде враховано вантажопідйомність та технічні характеристики вантажного автомобіля, у процесі перевезення може виникнути аварійна ситуація – вантаж може перевернутися через зміщення центру ваги або надмірного навантаження. Особливо це стосується автоперевезення негабаритних вантажів. Важливо правильно розрахувати навантаження, щоб визначити вид тралу для перевезення цього об’єкта.

Перед відправкою вантаж надійно фіксують за допомогою тросів та ременів. Низькорамні трали – це спецтехніка для перевезення негабариту, тому в ньому передбачені кріплення та механізми для швидкого навантаження. Наприклад, можна використовувати аппарелі або трапи.

Підбір кваліфікованого персоналу

Вантажоперевезеннями можуть займатися особи, які мають посвідчення водія з категорією, що відповідає певному виду транспорту. Величезне значення має досвід та професіоналізм такого співробітника, оскільки він повинен не тільки керувати транспортним засобом, а й стежити за його технічним станом, вміти визначити несправність. Безпека вантажу залежить від майстерності та рівня відповідальності водія.

 

Транспортно-експедиторська компанія «Інтерфрахт» співпрацює із водіями, які підтвердили свою кваліфікацію. З нами працюють люди з бездоганною репутацією, високим професіоналізмом й такими особистими якостями, що дозволяють довіряти їм будь-який цінний вантаж.

Захист вантажу від крадіжки

На сьогоднішній день існує безліч схем крадіжки вантажів – нових та стандартних, які за своєї популярності чомусь досі спрацьовують. При виборі вантажоперевізника слід ретельно перевіряти оригінали документів, їх реєстрацію у державних реєстрах, репутацію фірми, її фактичне місцезнаходження.

На жаль, транспортні компанії самі зазнають ризику стати жертвою схем шахраїв. Тільки високий рівень професіоналізму та особиста пильність співробітників допомагають уникнути подібних ситуацій. Щоб створити безпечні умови для перевезення вантажу, водій повинен:

 • зупинятися лише у місцях, які були сплановані логістом під час розробки маршруту;
 • не залишати надовго транспортний засіб із вантажем;
 • підтримувати зв’язок із логістом;
 • не ухилятись від маршруту.

Завдяки взаємодії водія та логіста, сучасним навігаційним системам та чітко спланованому маршруту, автомобільні вантажні перевезення компанії «Інтерфрахт» завжди проходять бездоганно.

Додатковий захист вантажу

Коли плануються автоперевезення негабаритних вантажів чи особливо цінних, доцільно скористатися послугами організацій, які допоможуть забезпечити цілісність та збереження майна, що перевозиться. Серед партнерів компанії “Інтерфрахт” є надійні страхові фірми, з якими ми працюємо давно та можемо рекомендувати їх своїм клієнтам.

Страхова компанія

Грамотний та відповідальний вантажоперевізник завжди пропонує клієнту застрахувати вантаж. Це не означає, що він знімає із себе відповідальність. Рекомендація оформити страховку свідчить лише про те, що він добре знає всі ризики і намагається захистити вантаж. Вантажоперевізник відповідає за майно, що перевозиться, однак договором передбачені такі ситуації, коли він не повинен покривати шкоду від втрати або псування вантажу. Залежно від обраного пакету, страховка поширюється на певні ситуації та частково чи повністю покриває збитки. 

Суму сплати страховки обчислюють з урахуванням типу вантажу, його вартості, дальності та виду вантажоперевезень, оцінки ризиків та інших факторів.

Охоронні фірми

Існують охоронні підприємства, що спеціалізуються на супроводі вантажів з моменту завантаження до відвантаження у пункті призначення. Кількість спеціально навчених людей з екіпіруванням та засобами особистого захисту визначається виходячи з цінності вантажу та дальності переміщення.

Рассчитать перевозку

Заполните заявку и в ближайшее время с Вами свяжется наш
менеджер для просчета стоимости заказа

  Для автоперевезень негабаритних вантажів організовують супровід дорожньо-патрульної служби. Дорожня поліція допомагає забезпечити негабариту проїзд та запобігти аварійним ситуаціям.

  За 20 років роботи за плечима команди «Інтерфрахт» – тисячі доставок вантажів із супроводом та стільки ж постійних замовників. На ринку автомобільних вантажних перевезень ми займаємо лідируючі позиції. Своє майно нам довіряють тисячі клієнтів, тому що ми знаємо все про безпечну та швидку доставку.

  Scroll to top