Класифікація тралів для вантажоперевезень

Трал являє собою напівпричіп, призначений для транспортування великовагових, великогабаритних і довгомірних вантажів. Рама такого спецтранспорту з одного боку спирається на осі, з іншого боку - на опорно-зчіпний пристрій (гусак). Так, тягач бере на себе основну частину маси напівпричепа разом із вантажем. Сьогодні на ринку транспортно-логістичних послуг пропонують різні види напівпричепів. Транспортування негабаритних вантажів починається з вибору відповідного тралу, залежно від параметрів та особливостей вантажу. Тут розповімо про різновиди такого спецтранспорту.

Які бувають напівпричепи за висотою платформи

За висотою всі трали ділять на три великі групи:

    • високорамні – відстань від дорожнього покриття до платформи становить понад 1 м;
    • низькорамні – з кліренсом від 0.6 м до 1 м;
    • напівпричепи із заниженою платформою – з дорожнім просвітом 0.3 м – 0.6 м.
У більшості випадків використовують низький трал для перевезення екскаватора та комбайна, турбін та трансформаторів, катків та асфальтоукладачів. Цей варіант найбільш поширений, оскільки при мінімальному кліренсі висота транспортного засобу разом із вантажем дозволяє долати складні ділянки колії – у тунелях, під мостами та шляхопроводами. Однак напівпричепи з високою платформою теж затребувані – наприклад, коли вантажоперевезення відбувається за маршрутом з низькою якістю дорожнього покриття.

 

За всіма перевагами низькорамних тралів, треба зазначити, що пересіченою місцевістю, ґрунтовою дорогою, асфальтованим покриттям з численними ямами такий спецтранспорт не проїде, тим більше з вантажем. Тому високорамний напівпричіп зі збільшеним кліренсом, посиленою підвіскою та глибоким протектором шин іноді є єдиним способом перевезти негабарит. Трал також класифікують за іншими критеріями.

Класифікація тралів за типом платформи

Навантажувальна платформа може мати рівну поверхню або ламану. У першому випадку вся площа корисна і може бути використана для розміщення вантажу. Така конструкція передбачена і у високорамних тралів. При ламаній рамі, якою обладнують низькі напівпричепи, можна використовувати лише площу “корита”, яке займає незначну частину всієї платформи.

Вантажопідйомність тралів для перевезення

Виходячи з вантажопідйомності, трали відносяться до:

  • легкого класу – які перевозять вантажі до 50 т;
  • середнього класу – що витримують до 100 т;
  • важковозам – таким спецтранспортом перевозять великовагові вантажі масою понад 100 т.
Також існує категорія надважких тралів – модульні або розсувні трали з уширювачами, можливістю встановлення додаткових осей та платформ. Їх використовують для перевезення неподільних вантажів гігантських розмірів – частин морського судна, літаків, архітектурних конструкцій.

Класифікація напівпричепів за способом навантаження

Однією з основних переваг використання тралу для транспортування негабаритних вантажів є можливість будівельної, військової, сільськогосподарської та іншої спецтехніки самостійно заїхати на платформу. Це суттєво скорочує час та витрати на завантаження об’єкта. Конструкція напівпричепа, залежно від способу навантаження на нього, може бути:
  • стандартною – із заднім заїздом;
  • із переднім заїздом;
  • розсувною (модульною).
Кожен із видів має переваги при завантаженні того чи іншого виду негабаритного вантажу. Наприклад, трал з переднім заїздом підходить для важкої та важкокерованої спецтехніки. Розсувна конструкція робить трал універсальним, а для довгомірних вантажів він взагалі незамінний.
Стандартні напівпричепи спочатку передбачали транспортування громіздкого обладнання, але згодом ними почали перевозити і самохідну спецтехніку. Тому виникла потреба ззаду обладнати платформу відкидними трапами з гідравлічним та механічним приводом. А революційний винахід 1953 року – поворотні осі зробили трал із заднім заїздом найзручнішим способом перевезти негабарит.
Трал із переднім заїздом немає необхідності в обладнанні відкидною апареллю. Ухил при задньому заїзді становить трохи менше 20 градусів – для важкої гусеничної спецтехніки, асфальтоукладача або катка це занадто багато. З появою низькорамників з гусаком, що відстібається, і заниженою передньою частиною платформи стало можливо заїжджати на неї спереду. Такий спосіб завантаження зручно використовувати за умов обмеженого простору. Перевозять на таких тралах грейдери, гусеничні екскаватори, трубоукладачі, бульдозери, асфальтоукладачі.
 
Напівпричепи з розсувною платформою є універсальним рішенням для вантажів із різними параметрами. Телескопічна конструкція та пневматичні замки для фіксації секцій у розсунутому положенні дозволяють перевезти довгомірний вантаж або одночасно декілька одиниць самохідного транспорту. Модульними тралами перевозять турбіни, теплообмінники, трансформатори. Кількість осей залежить від технічних показників об’єкта. Транспортно-експедиторська компанія “Інтерфрахт” організовує перевезення негабариту тралом будь-яких розмірів.

Додаткове обладнання тралів

Трали для перевезення нестандартних вантажів можуть бути обладнаними уширювачами, апарелями – знімними та незнімними, такими, що складаються чи ні. Якщо вантажно-розвантажувальні роботи виконуються за допомогою крана або навантажувача, апарелі не потрібні.
Для специфічних вантажів платформи обладнують знімними конструкціями трикутної форми. Вони використовуються для фіксації вантажу – наприклад, будівельних плит або панелей із залізобетону.
Транспортно-експедиторська компанія “Інтерфрахт” надає послуги внутрішніх та міжнародних перевезень негабаритних вантажів. Команда професіоналів знає, як організувати доставку найскладнішого вантажу на будь-які відстані. Тисячі клієнтів в Україні та закордоном довіряють свій вантаж тільки нам. Транспортування негабаритних вантажів – один із основних напрямків нашої діяльності.

Рассчитать перевозку

Заполните заявку и в ближайшее время с Вами свяжется наш
менеджер для просчета стоимости заказа

    Правильно організований процес вантажоперевезень на підприємствах агропромислового комплексу безпосередньо впливає прибуток. Команда транспортної компанії «Інтерфрахт» багато років співпрацює з підприємствами сільського господарства та добре знайома з правилами вантажоперевезень даного сегменту. Один із наших профільних напрямків – перевезення великогабаритних вантажів, ціни на подібні послуги в нашій компанії мінімальні. Розрахувати вантажоперевезення можна на сайті компанії або звернутися до менеджерів.

    Scroll to top