Перевезення вантажу декількома видами транспорту – куди і як?

Перевезення вантажу декількома різними видами транспортних засобів, за якого передбачені перевалочні термінали, називається мультимодальним. Така процедура виконується у межах єдиного договору з вантажовласником. Транспортна компанія повністю бере на себе відповідальність за безпеку та цілісність вантажу на всіх етапах перевезення та на кожному пункті перевантаження. Якщо говорити простими словами – коли потрібне перевезення автомобільним транспортом та ще якимось транспортним засобом, то вантажоперевезення вважається мультимодальним. Транспортно-експедиторська компанія “Інтерфрахт” надає послуги у сфері вантажоперевезень, зокрема, негабаритних. Команда висококваліфікованих спеціалістів у сфері логістики та транспортних послуг понад 20 років успішно організовує перевезення будь-яких вантажів, зокрема мультимодальні.

Особливості організації мультимодальних вантажоперевезень

Будь-яке мультимодальне перевезення – складний і багатоетапний процес, з яким можуть впоратися лише професіонали. Ще складніше відбувається транспортування сільгосптехніки, промислового обладнання, будівельної спецтехніки та інших вантажів, які потрапляють під визначення негабаритних. У будь-якому випадку, щоб доставити об’єкт до пункту призначення, необхідно ретельно продумати маршрут, правильно оформити пакет супровідних документів, отримати необхідні дозволи на перевезення негабариту, підготувати транспорт, організувати термінали перевантаження. Кожен етап вимагає строгого контролю та професійного підходу з боку фахівців транспортної компанії, які повинні мати достатню базу знань у цій галузі та гарний досвід роботи.

Приклад мультимодального перевезення – коли міжнародні морські перевезення мають на увазі перевантаження з одного автомобіля на інший, яким вантаж буде доставлений спочатку до порту, а після подолання морського шляху – безпосередньо до отримувача. Можна навести приклад і інший, складніший процес: перевезення вантажу автотранспортом до порту, морське міжнародне перевезення, перевалка на залізничний транспорт, потім навантаження на автомобільний спецтранспорт із кінцевою точкою вивантаження складі вантажоодержувача.

Головна перевага мультимодального вантажоперевезення – це можливість доставити вантаж до будь-якої точки планети. Логіст може підбирати різні види транспорту, враховуючи специфіку та характеристики вантажу, терміни доставки та доцільність вибору колії.

Що таке перевалочні термінали

Для мультимодальних вантажоперевезень мають бути позначені перевалочні пункти – звані термінали для перевантаження. В даному випадку мається на увазі:

 • морський порт;
 • аеропорт;
 • залізнична станція;
 • консолідований склад автоперевезення, на якому перегруповують або поєднують вантажі.

Перевалочні термінали потрібні для зберігання, обробки та документального оформлення вантажу після вивантаження з одного виду транспорту перед навантаженням – на інший. На кожному етапі перевезення і перевалки об’єкт, що перевозиться, не може залишатися без нагляду.

Як оформити супровідну документацію

Незважаючи на те, що перевезення одного вантажу різними видами транспорту виконується в рамках одного договору, фактично вона є дещо різними типами вантажоперевезень. Для кожної з них передбачено окремий зразок документа, що супроводжує вантаж на певному етапі:

 • Airwaybill (AWB) – авіанакладна для транспортування вантажу повітряним шляхом;
 • Railway Bill (RWB) – накладна для залізничного перевезення;
 • Bill of lading (B/L) – коносамент, який використовується при морському вантажоперевезенні;
 • накладна CMR – знадобиться, коли виконується міжнародне перевезення вантажів автотранспортом.

Вантажовласник може оформити мультимодальний коносамент як засвідчення приймання вантажу для подальшого його транспортування. Однак, як показує практика, такий документ фактично не має юридичної сили під час вирішення спорів чи оформлення вантажу на митному пункті.

Які складнощі виникають

Перевезення різними видами транспорту є хорошим полем для помилок. У таких операціях будь-яка неточність або недотримання встановлених норм загрожує штрафними санкціями або навіть відправкою вантажу назад відправнику вантажу. У такому разі останній зазнає величезних збитків.

У мультимодальних перевезеннях складніший документообіг. Наприклад, щоб транспортувати об’єкт залізничним транспортом, знадобиться оформити митний транзит. Це робиться на основі коносамента з позначкою представника митної служби про прибуття вантажу.

Тут, як правило, складніший розрахунок вартості, з яким вантажовласник навряд чи впорається самостійно. Висока ймовірність помилки і у фахівців з невеликим досвідом організації таких перевезень, яких в Україні набагато більше, ніж перевірених та авторитетних транспортних фірм. Досвідчені логісти транспортно-експедиторської компанії “Інтерфрахт” добре знайомі з такими операціями та врахують усі статті витрат, пов’язані з перевезенням та перевалкою вантажу.

Скільки коштують мультимодальні перевезення

Щоб розрахувати вартість вантажоперевезення різними видами транспорту, потрібно врахувати низку факторів. Крім параметрів та особливостей вантажу, дальності відстані та тарифів на пальне, на ціну міжнародного перевезення впливають, наприклад, ввізні мита, які у кожній державі – різні. Вартість консолідації залежатиме від розміру партії, складність та дальність маршруту – від виду обраного транспортного засобу.

Щоб замовити мультимодальне вантажоперевезення та прорахувати його вартість, звертайтесь до спеціалістів транспортно-експедиторської компанії “Інтерфрахт”. Ми врахуємо всі нюанси, підберемо відповідний транспорт та розробимо оптимальний маршрут.

Переваги мультимодальних вантажоперевезень

Замовляючи доставку вантажу декількома видами транспорту компанії “Інтерфрахт”, клієнт отримує такі вигоди:

 • менші витрати на доставку, ніж довелося б зазнати, замовляючи послугу у різних перевізників;
 • максимально швидке перевезення, оскільки за використанні різних видів транспорту маршрут буде найкоротшим;
 • для країн з погано розвиненою інфраструктурою та віддаленого розташування мультимодальні перевезення – оптимальний, а іноді – єдиний спосіб здійснювати зовнішньоекономічну діяльність;
 • на відміну від інтермодальних вантажоперевезень, безпека вантажу тут гарантована, оскільки відповідальність за нього несе одна транспортна компанія, яка організовує доставку різними видами транспорту.

Транспортно-експедиторська компанія “Інтерфрахт” багато років організовує автомобільні вантажоперевезення та міжнародні морські перевезення, комбінуючи їх у рамках виконання одного проекту. Величезний досвід роботи у сфері вантажоперевезень дозволяє нам швидко організувати доставку будь-якого вантажу, зокрема негабаритного. Наша команда зацікавлена в тому, щоб клієнт залишився задоволеним вартістю послуги та отримав свій вантаж у термін. Для нас важливий розвиток бізнесу наших клієнтів, ми намагаємося сприяти цьому, надаючи бездоганну якість послуг у галузі транспортної логістики.

Рассчитать перевозку

Заполните заявку и в ближайшее время с Вами свяжется наш
менеджер для просчета стоимости заказа

  Scroll to top