Які вантажі потрапляють під визначення негабаритний?

Перевезення негабаритних вантажів є основним напрямком нашої компанії, досить часто ми стикаємося з тим, що люди не знають, що таке негабаритний вантаж.

Якщо говорити простими словами, негабаритний вантаж це той, який не поміщається в кузові звичайної вантажівки, перевищує стандарти вантажу вагою, розмірами, висотою і шириною.

Негабаритні вантажі мають не тільки велику вагу, розміри, і обсяги, найчастіше це спеціальна техніка, сільськогосподарська техніка, будматеріали, газові турбіни і авіаційне обладнання, вітряки, металоконструкції і багато іншого. Такий вантаж крім власних габаритів має одну з особливостей, додаткове обладнання, наприклад ковші, стріли, і інші робочі органи.

Негабаритні вантажі мають цілий ряд особливостей пов’язаних з їх перевезенням.

Перше, для перевезення негабаритних вантажів необхідно використовувати спеціально обладнані трали, або кілька тралів зібраних в єдину конструкцію.

Друге, для безпечного перевезення негабаритів необхідно також спеціальне оснащення для автомобілів, а саме наявність знака негабаритний вантаж, і наявність спеціальних світлових приладів, світловідбивачів і сповіщувачів.

Третій момент, під час перевезення негабаритних вантажів також потрібні машини супроводу. Залежно від розмірів вантажу його супроводжують автомобілі супроводу або авто поліції. Вантаж шириною більше 3,5 м і довжиною більше 24 м супроводжується автомобілями супроводу, а вантаж ширше 4 метрів і довше 30 м супроводжується автомобілем поліції.

Статут автомобільного транспорту різних країн відрізняється між собою, не всі країни допускають рух негабаритів по дорогах всіх типів, в деяких країнах рух таких вантажів дозволено тільки за спеціальними або платним дорогам.

Крім того для перевезення негабаритних вантажів необхідно буде укласти спеціальний пакет документів і дозволів, оформленням яких займається команда логістики.

При необхідності перевезення негабаритного вантажу або консультації з перевезення негабаритного вантажу рекомендуємо звернутися до фахівців компанії Інтерфрахт.

Інші новини

Scroll to top