Особливості перевезення будівельної техніки та обладнання
Перевезення будівельної техніки та обладнання завжди передбачає трудомісткий процес. Транспортування таких об'єктів спочатку ускладнює їхня мала мобільність і нестандартні розміри. Щоб перевезти спецтехніку, яка найчастіше є негабаритом, спочатку потрібно визначити оптимальний вид вантажного транспорту, спосіб розміщення та схему закріплення на ньому. У кожному разі особливості перевезення визначаються специфікою об'єкта. Тому не кожен вантажоперевізник готовий до виконання такого завдання, як перевезення будівельного обладнання та техніки.

Транспортно-логістична компанія «Інтерфрахт» має великий досвід в організації таких вантажоперевезень та підходящий транспорт для будь-якого, зокрема великогабаритного та великовагового вантажу.
Що відноситься до будівельної техніки та обладнання
Перевезення техніки та обладнання зазвичай замовляють будівельні фірми, які займаються зведенням середніх та великих об’єктів. Такою послугою регулярно користуються компанії, що надають спецтехніку в оренду. Підприємства з укладання та реконструкції доріг також потребують транспортування будівельних машин та обладнання.
До таких об’єктів належать такі:
- бульдозери;
- екскаватори (колісні, крокуючі, гусеничні);
- спеціальні навантажувачі;
- асфальтоукладачі;
- катки (дорожні, ґрунтові, тротуарні, причіпні);
- автокрани;
- крани (маніпулятори, гусеничні, портові, бруківки);
- техніка для бетону;
- спеціальні самоскиди (гусеничні, кар’єрні шарнірні, шахтні).
Крім спецтехніки, у будівництві бере участь різноманітне важке обладнання: бурове, фрезерне, бетонне, ударне.
Способи перевезення будівельної техніки
Будівельна техніка не може пересуватися на далекі відстані своїм ходом. По-перше, такий транспорт не здатний розвивати велику швидкість, тому пересування спецтехніки займає значний час для прибуття до місця призначення. По-друге, дорожнє покриття не розраховане на рух ним важкої будівельної техніки – наприклад, гусеничного типу. Крім того, на автомагістралі вона може утворити перешкоду для інших учасників дорожнього руху.
Для перевезення будівельної техніки та обладнання використовують декілька способів:
- вантажний транспорт, якщо є можливість частково розібрати об’єкт та розмістити деталі у кузові;
- буксирування;
- низькорамний трал.
Перевезення негабаритних вантажів тралом – найзручніший і найшвидший спосіб. Низькорамна платформа оснащена кількома осями, завдяки чому розрахована на важкий вантаж. А відсутність бортів дозволяє перевозити негабаритні об’єкти у нерозібраному вигляді. Крім того, транспорт може легко заїхати на платформу. Для будівельної спецтехніки це дуже важливий момент. Наприклад, каток під час навантаження може переміщатися під кутом нахилу не більше 9°. Такі умови може забезпечити лише низькорамний трал.
Етапи перевезення будівельної техніки та обладнання
Щоб правильно та безпечно перевезти будівельну техніку та обладнання, без допомоги кваліфікованих логістів не обійтись. Власник вантажу зазвичай не може передбачити всіх нюансів, через що виникають труднощі безпосередньо в дорозі – з документами, дорогою або самим вантажем.
Перевезення будівельного обладнання та техніки проходить у декілька етапів.
Розробка маршруту
Це найважливіша і найбільша частина всього процесу організації вантажоперевезення. Суть даного етапу полягає у визначенні не найкоротшого, а найбільш оптимального шляху – такого, яким вантаж слідуватиме з найменшими труднощами. Маршрут не може бути прокладений тими дорогами, на яких заборонений рух вантажного транспорту. Його розробка має відбуватися з урахуванням висоти шляхопроводів, мостів, ліній електропередач, щоб вантажна техніка разом із об’єктом безперешкодно проходила під ними. Крім того, для низькорамного тралу не підходить дорога із сильно пошкодженим покриттям та глибокими ямами.
Оформлення документів
Будівельна техніка в більшості випадків є великогабаритною і великоваговою, тому її переміщення дорогами України необхідно узгодити з Укравтодором та транспортною поліцією.
Вцілому ж, пакет документів для перевезення спецтехніки та важкого будівельного обладнання виглядає так:
- водій повинен мати при собі паспорт, посвідчення водія, медичні поліс, ліцензію на певний вид вантажоперевезень;
- реєстраційні документи на вантажний транспорт; талон техогляду;
техпаспорт на спецтехніку, що перевозиться;
- супровідна документація на вантаж, у тому числі товарно-транспортна накладна (при внутрішніх перевезеннях), страховка, договір на перевезення, за необхідністю – довіреність;
- дозвільні документи на перевезення негабариту.
Раніше до такого переліку входив і дорожній лист, але тепер дорожня поліція не може вимагати цього документу (втім, як і договір на перевезення). Нагадаємо, типові дорожні листи для вантажного транспорту було скасовано 05.07.11р. ЗУ №3565-VI, та виключені із ЗУ від 14.03.18 р. №2334-VI. Цей документ оформлюється для внутрішнього і податкового обліку підприємства, проте багато транспортних компаній все-одно включають у пакет документів дорожній лист.
Для переміщення за межі України знадобиться міжнародна транспортна накладна CMR, декларація, спеціальна ліцензія на міжнародні перевезення вантажів.
Етап навантаження будівельної техніки та обладнання
Якщо спецтранспорт на ходу можна обійтися без підйомного обладнання. Платформа низькорамного тралу розташована на мінімальній відстані від землі, завдяки чому можна самостійно заїхати на неї будь-якою справною спецтехнікою. В іншому випадку для навантаження використовують кран або лебідку. Але перед цим об’єкт розвантажують наскільки це можливо, знімають усі навісні деталі. При завантаженні важливо правильно розрахувати центр ваги, а також зафіксувати вантаж за допомогою тросів та ременів. Перевезення вантажів низькорамним тралом має бути безпечним, будівельна техніка не може рухатися на вантажній платформі.

Рассчитать перевозку
Заполните заявку и в ближайшее время с Вами свяжется нашменеджер для просчета стоимости заказа

Транспортування
Сам процес вантажоперевезення відбувається строго за встановленим маршрутом. Логіст транспортної компанії підтримує зв’язок із водієм і може будь-якої миті перевірити місцезнаходження вантажу. За потреби може бути організований спеціальне супроводження.
Відвантаження
На даному етапі вантажоодержувач оглядає будівельну техніку або обладнання, звіряє всі позиції в супровідній документації та підписує документи про приймання. Після цього розпочинають розвантаження транспорту.
Транспортно-експедиторська компанія «Інтерфрахт» спеціалізується на внутрішніх та міжнародних перевезеннях великогабаритних та великовагових вантажів. Великий автопарк, професійний підхід та особиста відповідальність перед кожним клієнтом зробили наше підприємство лідером у сфері вантажоперевезень по Україні та за її межами.
