Супроводження негабаритного вантажу: коли потрібно, та як організувати?

Перевезення негабаритного вантажу відбувається за умовами потенційних ризиків. Виключити або знизити їх вантажовласник зможе, якщо звернеться до послуг фірм, що спеціалізуються на таких перевезеннях.

Завдання транспортно-експедиторської компанії полягає у тому, щоб забезпечити максимально безпечні умови транспортування об’єкта. Важливо передбачити та запобігти ситуаціям, через які вантаж може бути зіпсований, викрадений або доставлений пізніше за обумовлений термін. У рамках виконання негабаритних перевезень компанія “Інтерфрахт” організовує супроводження великогабаритного вантажу.

Правила негабаритних вантажоперевезень

Негабаритним називають вантаж, який перевищує хоча б один із параметрів:

Залежно від параметра, що перевищений, розрізняють три типи вантажів:

Скільки доведеться заплатити за транспортування негабаритного вантажу – залежить від багатьох факторів і завжди визначається індивідуально. Менеджери транспортно-експедиторської компанії “Інтерфрахт” допоможуть розрахувати вартість перевезення з огляду на особливості вантажу, тип транспортного засобу, дальність переміщення та інші деталі.
Організація негабаритних вантажоперевезень – це завжди нестандартний процес, який потребує індивідуального підходу. Крім того, що потрібно підібрати спеціальний транспортний засіб, треба ретельно розробити маршрут. Пересування автопоїзда з негабаритним вантажем потребує узгодження з дорожніми службами. Зазвичай на оформлення дозвільних документів витрачається чимало часу. Іноді потрібне супроводження великогабаритних вантажів. Воно може бути обов’язковим чи добровільним.

Коли потрібен обов’язковий супровід негабаритного вантажу

В обов’язковому порядку до автопоїзда з негабаритом буде приставлено дорожньо-патрульну службу за особливих обставин:

Коли великогабаритний вантаж рухається дорогами загального користування, може виходити за межі смуги, цим створюючи перешкоди для інших учасників дорожнього руху чи аварійну ситуацію на дорозі. Завдання дорожньо-патрульної служби під час обов’язкового супроводження негабаритних перевезень полягає у створенні безпечних умов дорожнього руху. При цьому працівники ДПС можуть приймати рішення про перекриття або зміну руху іншого транспорту, щоб негабарит міг безперешкодно пройти ділянку дороги.
Таким чином, обов’язковий супровід відповідає за безпеку негабаритного вантажу, водія спецтранспорту та пасажирів, а також решту учасників дорожнього руху.

Добровільне супроводження негабаритних вантажоперевезень

На відміну від обов’язкового, добровільне супроводження не встановлене на законодавчому рівні та не регламентовано у правилах дорожнього руху. Таку послугу вантажовласник може замовити в транспортно-експедиторській компанії на власний розсуд, коли потрібно додатково захистити особливо цінний об’єкт, що перевозиться. Вантажовласник може самостійно супроводжувати своє майно у дорозі, але навряд чи він зможе гарантувати його безпеку, протистояти зловмисникам або допомогти водію тралу у нестандартній ситуації. Зазвичай супроводження великогабаритного вантажу відбувається:
Іноді вантажовласник вирішує убезпечити своє майно шляхом страхування. Але варто враховувати, що страховка не відкидає ризики, а лише мінімізує їх з економічного боку. Якщо перевізник не передбачив усі ризики, у дорозі негабарит може бути викрадений, зіпсований, потрапити до ДТП, доїхати до місця призначення у неналежному вигляді. Страховка покриє збитки, але майно не поверне та не сплатить додаткові витрати у процесі придбання нового. До того ж, коли йдеться про спецтехніку будівельного призначення, власникові перестій коштуватиме дуже дорого. В даному випадку супровід вантажу – максимально ефективний спосіб захистити його від псування та крадіжки.

Правила організації супроводу

Для спецтранспорту, який супроводжує автопоїзд із негабаритом, є певні вимоги:
Транспортно-експедиторська компанія “Інтерфрахт” співпрацює зі спецслужбами, які можуть супроводжувати великогабаритні та цінні вантажі. Серед наших партнерів – спеціалізовані фірми, які надають машини прикриття та охорону з повним екіпіруванням. Також ми допомагаємо організувати супроводження негабариту дорожньо-патрульною службою. Наші клієнти можуть бути впевнені в тому, що їхнє майно – у надійних руках.

Рассчитать перевозку

Заполните заявку и в ближайшее время с Вами свяжется наш
менеджер для просчета стоимости заказа

    Международные перевозки для строительных компаний 3

    Перевезення негабаритного обладнання та спеціальних вантажів-завдання нестандартне та важке. Але нам немає нічого неможливого! Компанія “Інтерфрахт” з радістю береться за найважчі вантажі.

    Scroll to top