Вантажоперевезення у сільському господарстві

Діяльність агропромислового комплексу тісно пов'язана з вантажоперевезеннями, оскільки сільськогосподарські роботи та переробні галузі завжди передбачають транспортування сировини, добрив, техніки, обладнання, продукції. Кінцеве завдання АПК полягає у тому, щоб довести сільськогосподарську продукцію до споживача. Тому кожен етап передбачає транспортні послуги.

Транспортно-експедиторська компанія “Інтерфрахт” добре знайома з особливостями таких операцій. Перевезення комбайна на тралі, сировини або отрутохімікатів – ми постійно стикаємося із завданнями різного рівня складності та успішно справляємося з ними.

Коли фермеру потрібен вантажоперевізник?

Кожний сільськогосподарський об’єкт намагається придбати не тільки спецтехніку для виробництва та обробки продукції, а й власний вантажний транспорт. Проте бажання заощадити на послугах перевезення часто обертається ще більшими витратами. Придбати універсальний автомобільний засіб для перевезення всіх видів вантажів неможливо, закупити цілий автопарк – дорого, та й утримання його вимагатиме місця, коштів та робочої сили. Тому найоптимальніший варіант для фермерів – оренда вантажного автомобільного транспорту або повний комплекс послуг вантажоперевізника.

Об’єкти агропромислового комплексу регулярно потребують таких видів перевезень:
– внутрішньогосподарські – передбачають переміщення врожаю з полів до сховищ, підвезення насіння та добрив із сховищ на поля, перерозподіл між ділянками та бригадами, перекидання сільськогосподарської техніки та обладнання;
– внутрішньосадибні – перевезення у межах однієї садиби води, кормів для худоби, будівельних матеріалів;
позагосподарські – полягають у вивезенні сільськогосподарської продукції до точок реалізації та на переробні підприємства, підвезенні до господарства корму, насіння і добрив від постачальників, а також, машин та устаткування, будматеріалів і запчастин.
У загальних трудовитратах на обробку сільськогосподарських культур близько 35% припадає на навантажувальні, транспортні та розвантажувальні роботи. Від 15 до 40% собівартості готової сільськогосподарської продукції – це транспортні витрати. Вся робота агропромислового сектору передбачає перевезення сировини та продукції, спецтехніки та обладнання. Тому послуги автомобільної вантажної техніки відіграють важливу роль, особливо у сезон збирання врожаю.

Класифікація вантажів у сільському господарстві

Агропромисловий комплекс передбачає величезний асортимент продукції та сировини: овочі та фрукти, зернові культури, насіння та саджанці, добрива, продукти тваринництва та багато іншого.
В агропромисловому комплексі використовують наступну класифікацію вантажів:
– насипні;
– ті, що укладаються;
– ті, що вимагають спеціальних умов;
– негабаритні.

Для транспортування кожного виду вантажу використовують окремий вид автомобільної вантажної техніки. Фахівці транспортно-експедиторської компанії «Інтерфрахт» індивідуально підбирають транспортний засіб та забезпечують необхідні умови для перевезення будь-яких видів вантажу. Величезний досвід роботи дозволяє нам швидко та якісно перевозити продукцію, сировину, техніку та обладнання сільськогосподарського призначення по Україні та всьому світі.

Перевезення негабаритних сільськогосподарських вантажів

Окремим видом вантажних перевезень в агропромисловому комплексі є транспортування спецтехніки сільськогосподарського призначення. Найчастіше комбайни, тихохідна техніка мають нестандартні розміри. Для таких вантажів використовують низькорамні трали. Це напівпричіп із заниженою платформою, яким здійснюється перевезення великогабаритних вантажів, ціни на неї складаються виходячи з типу техніки або обладнання, дальності маршруту, особливостей навантаження та розвантаження.

Транспортна компанія «Інтерфрахт» успішно організовує внутрішні та міжнародні перевезення:

 • прибиральної техніки;
 • обприскувачів;
  тракторів;
 • ґрунтообробних машин;
 • кормозаготівельної техніки;
 • посівних машин.

Переміщення габаритних вантажів дорогами України відбувається без спеціальних дозвільних документів. Вантажоперевезення негабаритів потребують спеціальних умов, попереднього узгодження з Укравтодором та супроводження дорожньо-патрульною службою.

Команда транспортної компанії «Інтерфрахт» вже 20 років організовує перевезення великогабаритної та великовагової сільськогосподарської техніки спеціалізованим транспортом, у тому числі на далекі відстані. Досвідчені логісти добре знайомі зі специфікою таких вантажоперевезень.

Перевезення сільськогосподарської продукції

Для транспортування сільськогосподарської продукції використовуються рухомі склади, що відповідають санітарним нормам та стандартам. Для перевезення необхідно створити такі умови, після яких хімічний склад та кількість продукції не змінюється. Наприклад, для врожаю зернових культур використовуються зерновози, в яких можна забезпечити необхідний рівень вологості. Для готової продукції тваринництва потрібні машини-рефрижератори.

Сипкі та наливні вантажі повинні бути попередньо упаковані в бочки або “біг беги” – спеціальні поліпропіленові мішки для розфасовки, зберігання, транспортування сипких матеріалів та сировини.

Особливості сільськогосподарських вантажоперевезень

В агропромисловому комплексі існують певні особливості, які безпосередньо стосуються вантажоперевезень у цій галузі:

 • сезонна потреба у перевезеннях – підприємства агропромислового комплексу регулярно потребують рухомих складів, але на їх кількість завжди впливає сезонний фактор та обсяг врожаю;
 • стислі терміни доставки – більшість видів сільгосппродукції є швидкопсувними, тому не можуть довго перебувати в дорозі;
 • спеціальний транспорт, який може забезпечити умови для окремих продуктів;
 • розширений пакет документів на вантаж – залежно від типу останнього, може знадобитися санітарно-епідеміологічний висновок, ветеринарне свідоцтво та фітосанітарний сертифікат.

Рассчитать перевозку

Заполните заявку и в ближайшее время с Вами свяжется наш
менеджер для просчета стоимости заказа

  Правильно організований процес вантажоперевезень на підприємствах агропромислового комплексу безпосередньо впливає прибуток. Команда транспортної компанії «Інтерфрахт» багато років співпрацює з підприємствами сільського господарства та добре знайома з правилами вантажоперевезень у даному сегменті. Один із наших профільних напрямків – перевезення великогабаритних вантажів, ціни на такі послуги в нашій компанії мінімальні. Розрахувати вантажоперевезення можна на сайті компанії або звернутися до менеджерів.

  Scroll to top