Як обрати перевізника для доставки негабаритних вантажів

Внутрішні та міжнародні вантажоперевезення великогабаритних та великовагових об'єктів затребувані у будь-якій галузі. Щоб у цілості та безпеці доставити одержувачу негабаритний вантаж, перевезення якого завжди передбачає складний багатоетапний процес, не обійтися без логістичної компанії. Попит на послуги логіста, експедиторів та спецтехніки для перевезення вантажів досить високий. Тому постійно з'являються нові фірми, що спеціалізуються на таких операціях. Вантажовласнику важко визначитися з перевізником, особливо якщо він уперше зіткнувся з таким вибором.

Сьогодні ринок логістичних послуг переповнений пропозиціями. Однак більшість фірм не мають достатньо досвіду в цій сфері, через що рівень якості їхніх послуг залишається низьким. Транспортно-експедиційна компанія «Інтерфрахт» відрізняється насамперед величезним досвідом роботи та мережею партнерських зв’язків. Все це дозволяє нам організовувати доставку будь-яких вантажів та виконувати найскладніші проекти. Вже 20 років наша команда успішно організовує перевезення, зокрема негабаритні.

Коли йдеться про негабарит, вкрай важливо обрати вантажоперевізника, якому можна без сумніву довірити своє майно. У цьому випадку важливе значення має досвід та ще декілька факторів. Про те, як обрати перевізника для негабариту, розповімо у цій статті.

Види послуг транспортних компаній

Усі підприємства, які надають послуги у сфері негабаритних вантажоперевезень, мають певний напрямок:

 • міські перевезення – у такому разі переміщення вантажу відбувається у межах населеного пункту (між складами, будівельними об’єктами, сільськогосподарськими ділянками);
 • міжміські – передбачають відправку негабариту в інше місто або область, але в рамках однієї держави;
 • міжнародні вантажоперевезення – такі послуги потрібні для експорту та імпорту великогабаритної або великовагової техніки, спецобладнання, а також відправлення вантажів до третіх країн.

Виходячи із власних можливостей, досвіду роботи та рівня технічного обладнання, компанії можуть запропонувати такі види транспорту:

 • автомобільний;
 • залізничний;
 • річковий;
 • морський.

Транспортні компанії також відрізняються способом надання послуг. У рамках проектів із негабаритними вантажами пропонують:

 • мультимодальні перевезення, коли в рамках одного проекту задіяно декілька видів спецтранспорту, при цьому вантажно-розвантажувальні роботи на всіх етапах виконує компанія-перевізник;
 • 3PL – у такому разі транспортна компанія бере на себе не тільки відвантаження, а й супроводжує об’єкт до обліку й відправки покупцям.

Коли необхідно доставити негабаритний вантаж, перевезення ускладнюється багатьма факторами та потребує спеціальних умов. Найзручніший транспорт для доставки нестандартного об’єкта – низькорамний трал. Однак міжнародні перевезення часто передбачають складний маршрут із використанням кількох видів транспортування. Так, наприклад, команда «Інтерфрахт» успішно організувала мультимодальне перевезення горизонтального парного циліндричного котла (бойлера) масою в 16.5 тонн із Туреччини до Білорусі. Тоді знадобилося задіяти як автомобільну вантажну техніку, а й морський транспорт. Складність проекту спочатку полягала у створенні маршруту. Знадобилося перевезення Чорним морем із подальшим завантаженням на автотранспорт у Чорноморському порту.

Не менш складною була доставка гірничодобувного обладнання з Маріуполя до ПАР, яка передбачала відстань близько 15 тис. кілометрів. Тут також було задіяно кілька видів транспорту. Обидва проекти були досить трудомісткими, враховуючи складність завантажно-розвантажувальних робіт при переміщенні негабариту з автомобільного транспорту на морський і назад.

Критерії вибору транспортної компанії

Залежно від типу послуг, яких потребує вантажовласник, пріоритети у вимогах до перевізника можуть бути розставлені по-різному. Але для правильного вибору транспортної компанії керуються такими критеріями.

Можливість організувати вантажоперевезення негабариту

Якщо потрібно доставити негабаритний вантаж, перевезення відбувається спеціальним транспортом та навантажувальною технікою. Міжнародні вантажоперевезення можливі лише за наявності спеціального митного свідоцтва. Проте не кожен вантажоперевізник готовий його оформити. У цьому полягає основна складність подібних операцій. Тому з огляду на таку вимогу коло пошуку перевізника значно звужується.

Вартість послуги

Розцінки на доставку нестандартних вантажів вищі, ніж у звичайних, оскільки така операція вимагає спеціальних умов та спецтехніки. Конкуренція змушує перевізників знижувати ціни, але працювати собі на збиток фірма не зможе. Розцінки на перевезення негабаритів різні. Вартість таких послуг не може бути занадто низькою, враховуючи всі ціновизначальні фактори. Зазвичай на неї впливає складність маршруту, особливості вантажу, документальна підготовленість клієнта та багато інших нюансів. Транспортно-логістична компанія “Інтерфрахт” завжди пропонує найоптимальніші ціни на фоні середньоринкових. При цьому ми на 100% впевнені у своїх партнерах та можемо гарантувати безпечну доставку вантажу. Ми пропонуємо найкраще співвідношення ціни та якості.

До занадто привабливої вартості таких послуг варто ставитися насторожено. Якщо ціна набагато нижча за середньоринкову, можливо вантажоперевізник недооцінив витрати у плануванні бюджету. Нерідко зустрічаються шахраї, які приваблюють низькими цінами вантажовласників, щоб надалі заволодіти їхнім майном. Перед тим, як укласти договір, необхідно перевірити репутацію компанії, поцікавитися відгуками про неї.

Строки постачання

Одне із завдань транспортно-логістичних компаній полягає у тому, щоб об’єкт був відвантажений вчасно. З потенційним перевізником слід обговорити часові рамки. Якщо він згоден у договорі чітко прописати терміни та зобов’язання у разі їх зриву, це свідчить про його організованість та порядність.

Наявність автопарку

Для кожного великогабаритного або великовагового вантажу індивідуально підбирається вантажний транспорт, тому на підприємстві мають бути машини з різними характеристиками. Крім того, варто звернути увагу на технічний стан рухомого складу. Відповідальний господар стежить за автопарком, оскільки це є частиною його репутації.

Транспортна компанія може не мати власного автопарку, а співпрацювати з організаціями, які надають транспорт для перевезень. У цьому випадку до останніх мають бути висунуті високі вимоги. Серед партнерів транспортно-експедиторської компанії “Інтерфрахт” – лише перевірені підприємства, які ретельно стежать за технічним станом автотранспорту.

Рассчитать перевозку

Заполните заявку и в ближайшее время с Вами свяжется наш
менеджер для просчета стоимости заказа

  Кваліфікований персонал

  Професійний водій зі спеціальною технікою для перевезення – це ще не транспортна компанія. Для ефективної організації послуг потрібен логіст, менеджер, бухгалтер, механік, вантажник. Внутрішні та міжнародні перевезення негабаритних вантажів потребують певних професійних навичок, спеціальної техніки, обладнання для завантаження. Іноді виникає необхідність супроводу вантажу. Співробітники повинні чітко знати, який пакет документів необхідний для конкретного випадку, щоб у процесі транспортування не виникло проблем та простоїв. Підприємства, що спеціалізуються на міжнародних перевезеннях, повинні мати ліцензію на здійснення цього виду діяльності.

  Транспортно-експедиторська компанія «Інтерфрахт» має все необхідне для того, щоб доставляти нестандартні вантажі Україною та за її межі. Окрім спецтехніки та кваліфікованого персоналу, успішно виконувати проекти нам допомагає професійний підхід до справи та великий досвід.

  Scroll to top